Aneta Ručková
​​​​​​​​​​​
Aneta je mladá a perspektivní lyricko-koloraturní sopranistka pocházející z České republiky.

V sezóně 2018/2019 se Aneta představí jako sólistka v Oper Leipzig v rolích: Frasquity (G. Bizet: Carmen), Kuchtíka (A. Dvořák: Rusalka), První siroty (R. Strauss: Rosenkavalier), Contessy Ceprano (G. Verdi: Rigoletto), Prvního chlapce (W. A. Mozart: Kouzelná flétna), Madeleine (L. Fall: Madame Pompadour) a v dalších. Aneta se věnuje sólové koncertní činnosti po celé Evropě a účinkuje na mnoha zahraničních hudebních festivalech. Její repertoár zahrnuje díla operní i operetní, klasické písně a duchovní skladby.

Již jako malá se věnovala zpěvu, nejdříve se jednalo o duchovní skladby v kostele na Hutisku-Solanci, poté také folklorním (lidovým) písním. Úspěšně se zúčastňovala celostátních soutěží a společně s cimbálovými muzikami jako: Světlina, Radegast nebo Soláň nahrála sólově několik lidových písní. Můžete ji slyšet například na CD: Ej, pod Soláněm, Dyž sem byl malučký, Do pohody, Moravská písnička nebo Poezie Vánoc.

Vystudovala kombinovaný obor hudebního gymnázia se zaměřením na klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě ve třídě Mgr. Marty Jiráskové. V roce 2018 se stala absolventkou Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kterou absolvovala v pěvecké třídě doc. Jaroslavy Janské. V rámci programu Erasmus se zúčastnila roční zahraniční stáže na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego v Katovicích. Zde studovala u polské pěvkyně dr hab. Ewy Biegas.

V roce 2016 úspěšně premiérovala skladbu The Earth - symfonii pro dva soprány od skladatele Josefa Javory s Moravskou filharmonií Olomouc v Besedním domě v Brně. Mezi její úspěchy patří, mimo jiné, 1. místo v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze nebo 2. cena a Cena poroty za jedinečné provedení skladby A. Tučapského Love and sorrow – Láska a žal na Mezinárodní interpretační soutěži Stonavská Barborka.

Vystupovala také jako sólistka v barokních operách s Ansámblem Damian. Ztvárnila roli Idalby v opeře Ghirlanda di fiori od Antonia Caldary a roli princezny Amaltey v opeře Il natal di Giove od Karla Müllera. V Divadle na Orlí se zhostila operních rolí jako jsou: Bystrouška (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Koloraturní sopranistka (D. Cimarosa: Impresário v nesnázích) a Studentus (F.X.Brixi: Erat unum Cantor bonus).
​​
Aktivně se zúčastňuje mezinárodních interpretačních kurzů pod vedením významných pěvců, jako jsou: Olga Pasiecznik, Rainer Trost, Ewa Biegas, Caroline Stein, Stefania Donzelli, Michail Lanskoi a dalších.


Web
 1. Managing Director
 2. Managing Director
 3. Managing Director
 4. Managing Director
 5. Managing Director
 6. Managing Director
 7. Managing Director
 8. Managing Director
 9. Managing Director
 10. Managing Director
 11. Managing Director