Aneta Ručková
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Aneta Ručková je mladá lyricko-koloraturní sopranistka pocházející z Valašska.
​​
Již jako malá se věnovala zpěvu, nejdříve se jednalo o duchovní skladby v kostele na Hutisku-Solanci, poté také folklorním (lidovým) písním. Úspěšně se zúčastňovala celostátních soutěží a společně s cimbálovými muzikami jako: Světlina, Radegast nebo Soláň nahrála sólově několik lidových písní. Můžete ji slyšet například na CD: Ej, pod Soláněm, Dyž sem byl malučký, Do pohody, Moravská písnička nebo Poezie Vánoc.​

Vystudovala kombinovaný obor hudebního gymnázia se zaměřením na klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, poté se stala absolventkou Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. V rámci programu Erasmus se zúčastnila roční zahraniční stáže na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego v Katovicích. Aktivně se zúčastňuje mezinárodních interpretačních kurzů pod vedením významných pěvců, jako jsou: Olga Pasiecznik, Rainer Trost, Ewa Biegas, Caroline Stein, Stefania Donzelli, Michail Lanskoi a dalších. V Divadle na Orlí se zhostila operních rolí jako jsou: Bystrouška (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Koloraturní sopranistka (D. Cimarosa: Impresário v nesnázích) a Studentus (F.X.Brixi: Erat unum Cantor bonus).


V sezóně 2018/2019 Aneta debutuje v Oper Leipzig. Můžete ji slyšet v rolích: Frasquity (G. Bizet: Carmen), Kuchtíka (A. Dvořák: Rusalka), První siroty (R. Strauss: Rosenkavalier), Contessy Ceprano (G. Verdi: Rigoletto), Prvního chlapce (W. A. Mozart: Kouzelná flétna) a Madeleine (L. Fall: Madame Pompadour). Jako člen ansámblu Oper Leipzig se v březnu 2019 zúčastnila Hong Kong Arts festivalu v Číně. Spolupracovala s dirigenty jako jsou: Felix Bender, Ulf Schirmer, Matthias Foremny, Christoph Geschold a dalšími. 
​​

Mezi její úspěchy patří, mimo jiné, 1. místo v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze nebo 2. cena a Cena poroty za jedinečné provedení skladby A. Tučapského Love and sorrow – Láska a žal na Mezinárodní interpretační soutěži Stonavská Barborka. V roce 2016 premiérovala skladbu The Earth - symfonii pro dva soprány od skladatele Josefa Javory s Moravskou filharmonií Olomouc. Vystupovala také jako sólistka v barokních operách s Ansámblem Damian. Na Olomouckém barokním festivalu ztvárnila v roce 2016 roli Idalby v opeře Ghirlanda di fiori od Antonia Caldary a v roce 2017 roli princezny Amaltey v opeře Il natal di Giove od Karla Müllera.

Aneta se věnuje sólové koncertní činnosti po celé Evropě a účinkuje na mnoha zahraničních hudebních festivalech. Její repertoár zahrnuje díla operní i operetní, klasické písně a duchovní skladby.
Oper Leipzig
  1. Managing Director
  2. Managing Director
  3. Managing Director
  4. Managing Director
  5. Managing Director
  6. Managing Director
  7. Managing Director
  8. Managing Director
  9. Managing Director