Aneta Ručková
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Aneta Ručková je mladá lyricko-koloraturní sopranistka pocházející z Valašska.
​​
Již jako malá se věnovala zpěvu, nejdříve se jednalo o duchovní skladby v kostele na Hutisku-Solanci, poté také folklorním (lidovým) písním. Úspěšně se zúčastňovala celostátních soutěží a společně s cimbálovými muzikami jako: Světlina, Radegast nebo Soláň nahrála sólově několik lidových písní. Můžete ji slyšet například na CD: Ej, pod Soláněm, Dyž sem byl malučký, Do pohody, Moravská písnička nebo Poezie Vánoc.​

Vystudovala kombinovaný obor hudebního gymnázia se zaměřením na klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, poté se stala absolventkou Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. V rámci programu Erasmus se zúčastnila roční zahraniční stáže na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego v Katovicích. Aktivně se zúčastňuje mezinárodních interpretačních kurzů pod vedením významných pěvců, jako jsou: Olga Pasiecznik, Rainer Trost, Ewa Biegas, Caroline Stein, Stefania Donzelli, Michail Lanskoi a dalších. V Divadle na Orlí se zhostila operních rolí jako jsou: Bystrouška (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Koloraturní sopranistka (D. Cimarosa: Impresário v nesnázích) a Studentus (F.X.Brixi: Erat unum Cantor bonus).


V sezóně 2018/2019 Aneta debutuje v Oper Leipzig. Můžete ji slyšet v rolích: Frasquity (G. Bizet: Carmen), První siroty (R. Strauss: Rosenkavalier), Contessy Ceprano (G. Verdi: Rigoletto), Prvního chlapce (W. A. Mozart: Kouzelná flétna) a Madeleine (L. Fall: Madame Pompadour). S produkcí opery Tanhaüser se Aneta s ansábmlem Oper Leipzig v březnu 2019 zúčastnila Hong Kong Arts festivalu v Číně. Spolupracovala s dirigenty jako jsou: Felix Bender, Ulf Schirmer, Matthias Foremny, Christoph Geschold a dalšími. 
​​

Mezi její úspěchy patří, mimo jiné, 1. místo v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze nebo 2. cena a Cena poroty za jedinečné provedení skladby A. Tučapského Love and sorrow – Láska a žal na Mezinárodní interpretační soutěži Stonavská Barborka. V roce 2016 premiérovala skladbu The Earth - symfonii pro dva soprány od skladatele Josefa Javory s Moravskou filharmonií Olomouc. Vystupovala také jako sólistka v barokních operách s Ansámblem Damian. Na Olomouckém barokním festivalu ztvárnila v roce 2016 roli Idalby v opeře Ghirlanda di fiori od Antonia Caldary a v roce 2017 roli princezny Amaltey v opeře Il natal di Giove od Karla Müllera.

Aneta se věnuje sólové koncertní činnosti po celé Evropě a účinkuje na mnoha zahraničních hudebních festivalech. Její repertoár zahrnuje díla operní i operetní, klasické písně a duchovní skladby.
Oper Leipzig
  1. Managing Director
  2. Managing Director
  3. Managing Director
  4. Managing Director
  5. Managing Director
  6. Managing Director
  7. Managing Director
  8. Managing Director