Aneta Ručková
​​
Aneta je mladá a nadějná lyricko-koloraturní sopranistka pocházející z Beskyd.
Již jako malá se věnovala zpěvu, nejdříve se jednalo o duchovní skladby v kostele na Hutisku-Solanci, poté také folklorním (lidovým) písním.
Úspěšně se zúčastňovala celostátních soutěží a společně s cimbálovými muzikami jako: Světlina, Radegast nebo Soláň nahrála sólově několik lidových písní. Můžete ji slyšet například na CD: Ej, pod Soláněm, Dyž sem byl malučký, Do pohody, Moravská písnička, Poezie Vánoc.

Vystudovala kombiovaný obor hudebního gymnázia se zaměřením na klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě ve třídě Mgr. Marty Jiráskové. Ve svých studiích pokračuje na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně v pěvecké třídě doc. Jaroslavy Janské.
V rámci programu Erasmus se zúčastnila roční zahraniční stáže na  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego v Katovicích. Zde studovala u významné polské pěvkyně dr hab. Ewy Biegas.

Mezi její úspěchy patří, mimo jiné, 1. místo v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze nebo 2. cena a Cena poroty za jedinečné provedení skladby A. Tučapského Love and sorrow – Láska a žal  na Mezinárodní interpretační soutěži Stonavská Barborka.  

V roce 2016 úspěšně premiérovala skladbu The Earth - symfonii pro dva soprány od skladatele Josefa Javory s Moravskou filharmonií Olomouc v Besedním domě v Brně.  

Zpívá také jako sólistka v barokních operách s Ansámblem Damian. Ztvárnila již roli roli Idalby v opeře Ghirlanda di fiori od Antonia Caldary a roli princezny Amaltey v opeře Il natal di Giove  od Karla Müllera. V Divadle na Orlí se zhostila operních rolí jako jsou: Bystrouška (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Koloraturní sopranistka (D. Cimarosa: Impresário v nesnázích) a Studentus (F.X.Brixi: Erat unum Cantor bonus). ​​

Aktivně se zúčastňuje mezinárodních interpretačních kurzů pod vedením významných pěvců, jako jsou: Olga Pasiecznik, Rainer Trost, Caroline Stein, Ewa Biegas, Stefania Donzelli, Michail Lanskoi a mnoho dalších.
 
Aneta se věnuje sólové koncertní činnosti po celé Evropě a účinkuje na mnoha zahraničních hudebních festivalech. Její repertoár zahrnuje díla operní i operetní, klasické písně a duchovní skladby.

  1. Managing Director
  2. Managing Director
  3. Managing Director
  4. Managing Director
  5. Managing Director
  6. Aneta Ručková
  7. Managing Director
  8. Managing Director